• Thajsko

    14+2 dny  Očekávaná cena cesty: 28 000 Kč/os.*

    Cena cestovního plánu od: 1 900 Kč/os.

    Objednat

Poznejte královská města historickýc říší po cestě na sever z Bangkoku do Chiang Mai. Odpočiňte si poté na vyhlášených thajských plážích na jihu země. Doprovázet Vás bude vyhlášená kuchyně a usměvaví lidé. 

Vaši cestu po Thajsku zahájíte v Bangkoku, který skýtá nespočet turistických cílů. Navštívíte mimo jiné pohádkový Grand Palace a chrám Wat Phra Kaeo s věhlasnou sochou smaragdového Buddhy, klidnější chrám Wat Pho s 46 metrů dlouhou sochu ležícího Buddhy, vychutnáte si výhled na město z Golden Mount, vyzkoušíte místní velmi dobře fungující vodní dopravu a navštívit Wat Arun na druhé straně řeky Chao Praya v Thonburi.

Následně se přesunete do Ayutthayi, která byla od 14. do 18. století hlavním městem siamského království. V celém městě se nalézá velké množství starobylých staveb a více než 400 buddhistických klášterů, ze kterých jsme pro Vás vybrali několik nejkrásnějších, které navštívíte. V Sukhothai, které bylo ve 13. a 14. století centrem první významné říše na území Thajska, si chrámový komplex v poklidném tempu pro změnu projedete na kole.

Město Chiang Mai, perla severu, Vás okouzlí svou autentickou příjemnou atmosférou. Po městě je roztroušeno nespočet starobylých chrámů, z nichž navštívíte ten nejstarší, Wat Chiang Man, a jeden z nejdůležitějších, Wat Phra Singh. Pohled na město si vychutnáte v jedinečném Wat Phra That Doi Suthep.

Po poznávací cestě na sever se letecky přesunete na jih země, kde na Vás již čekají věhlasné thajské pláže. V Krabi Vás čekají výlety po okolních nedotčených ostrovech s bílými plážemi a návštěva nádherného Railay. Následovat budou tři dny čistého relaxu v hotelu s bazénem přímo na pláži na ostrově Ko Lanta, abyste mohli relaxovat a utřídit si všechny zážitky před návratem domů.

Bangkok (2 dny) -> Ayutthaya (1 den) -> Sukhotai (2 dny) -> Chiang Mai (3 dny) -> Krabi (3 dny) -> Ko Lanta (3 dny)

* Očekávaná cena za cestu zahrnuje všechny náklady vyjma stravy (nicméně snídaně bývá v ceně ubytování).

Nahoru