• Návrhy cestovních plánů

    Plánujete někam vyrazit, ale váháte, kam by to mělo být? Jako inspiraci jsme pro Vás připravili cestovní plány do zemí, ve kterých se rozhodně nebudete nudit a kde si užijete jak přírodu, tak místní kulturu. Kupte si jeden z připravených cestovních plánů a začněte své příští dobrodružství klidně příští týden.

Thajsko

14+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 28 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 1 900 Kč/os.

Užijte si pulzující Bangkok s jeho historickým centrem, skvělou gastronomií a trhy. Vydejte se poté do měst Ayuthaya a Sukothai plných historických chrámů a užijte si nádhernými horami obklopený Chiang Mai s jeho skvělým nedělním trhem. Následně odleťte na jih a užijte si vybrané, stále méně frekventované, pláže a relaxujte zde s koktejlem z čerstvého ovoce v ruce.

Detail

Indonésie

18+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 35 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Hodně lidí zná Jakartu, ale málokdo zná Yogyakartu, kterou obklopuje několik vulkánů. Místním vlakem odjeďte do Surabayi a užívejte si nezapomenutné výhledy a atmosféru. Navštivte neopakovatelné Mount Bromo. Užijte si až mysticky uklidňující atmosféru Ubudu na Bali. Na závěr bude na čase odpočinout si na pláži na Lomboku nebo Nusa Tengarra.

Detail

Myanmar

11+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 30 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 1 900 Kč/os.

Chcete zažít jihovýchodní Asii o několik desetiletí zpět, která v Thajsku, Malajsii a Indonésii již neexistuje? Projděte si Yangon, popovídejte si s budhistickým mnichem a buďte součástí mystické atmosféry během večerních modliteb ve Schwedagon pagodě. Zažijte Bagan, oblast tisíců chrámů, kde můžete nerušeně v ústraní čekat na západ Slunce. Projeďte se lodí po Iravádí a zažijte pohodu v severním městě Mandalay.

Detail

Filipíny

14+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 35 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Vyšlápněte si do kráteru Mount Pinatubo a procestujte severní Luzon s jeho úchvatnými rýžovými terasami v Banaue a Batadu. Odleťte pak na Palawan a kochejte se jeho nádhernými plážemi a ostrovy v jeho okolí. Chcete vidět nejdelší podzemní řeku na světě, není problém. Bohol a jeho Chocolate Hills do tohoto mixu přidají další rozměr. A pláže na ostově Boracay… prodlužte si dovolenou ještě o pár dnů a nebudete litovat. 

Detail

Austrálie

18+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 68 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Je třeba tuto zemi představovat? Pokud nepojedete na měsíc, těžko ji můžete procestovat najednou. Ale s trochou plánování dokážete během dvou až tři týdnů navštívit Sydney a eukalyptem provoněné Modré hory. Pokračujte pak do Melbourne a prožeňte vypůjčený vůz po Great Ocean Road. Odleťte do Tasmánie a dotkněte tamní nedotčené přírody a skvělé gastronomie. Pokud čas a rozpočet povolí pokračujte pak do Cairns a zažijte nezapomenutelnou noc na lodi na Velkém bariérovém útesu.

Detail

Argentina

15+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Argentinu si zamilujete. Levné peso a rozvoj letecké doprav navíc znamená, že teď je ten pravý čas jet. Projděte si centrum Buenos Aires se světoznámým hřbitovem Recoleta. Vydejte se do El Calafate a obdivujte masiv Fitzroy Range a neopakovatelný ledovec Perito Moreno. Pokračujte do oblasti Jujuy a navštivte krásnou Saltu, Purmamarcu a vyjeďte nad oblaka na cestě do Salinas Grandes. Obdivujte sílu Iguazu Falls z třesoucího se člunu.  A pak přijeďte ještě jednou, protože tohle není zdaleka vše.

Detail

Mexiko

16+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Barvy, monumentální historické stavby, dobré jídlo a opravdová tequilla. Hlavním městem Mexico City se jeho historickým centrem, městy v okolí a jedinečným muzeem antropologie to teprve začíná. Oaxaca a Monte Albán vás přesvědčí, že jste cíl cesty vybrali správně. Chiapas s kaňonem Sumidero a ruinami Palenque vás dostanou do kolen. Ve chvíli kdy přes Uxmal a Chichen Itzá, dorazíte do Tulumu, budete už jen žasnout nad barevností této země.

Detail

Kuba

14+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Proč právě sem? Budete se procházet oprýskanou ale krásnou Havanou a přemýšlet, jaké to bude, až z ní bude opravená největší koloniální metropole světa. Budete se procházet krásným Vinalesem, kde si utrhnete mango ze stromu a seberete ananas ze země. Pojedete Zátokou sviní, kde bude vaši cestu lemovat historie a azurové moře. Budete se procházet centrem Trinidadu, zatímco místní budou vysedávat na zápraží a povídat si mezi sebou. Až dorazíte na Cayo Coco, bude přemýšlet, jestli je v ráji lépe. A až přiletíte domů, teprve potom zjistíte, jak silné emoce to vše ve vás zanechalo.

Detail

Chile, Bolívie, Peru

16+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 49 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Začněte v moderním Santiago de Chile. Přesuňte se do San Pedro de Atacama a vyražte na kole do Valle de Luna, kde zažijete opravdovou měsíční krajinu. Třídenním 4-wheel dobrodružstvím vedoucím přes vysoko poležená sedla And do Salinas de Uyuni vše pokračuje. V La Paz poznejte život v nejvýše položeném hlavním městě světa a místní kuchyní. Nechte se unést Arequipou s kaňonem Colca v okolí, který je hlubší než Grand Canyon. Vše zakončete na Machu Picchu – že je to masová záležitost, ano je, ale i tak odsud nebudete chtít odejít a při odchodu se budete mnohokrát otáčet.   

Detail

To nejlepší z jihovýchodní Asie

15+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

A proč se třeba rovnou nepodívat na to nejlepší, co jihovýchodní Asie nabízí. Posnídejte sladké putu bambu v malajském Kuala Lumpur. Odleťte nabrat síly a relaxovat na skvělé pláže indonéského Lomboku. Na na kole objeťte nezapomenutelný Angkor Wat v Kambodže.  Vydejte se dál do Hanoje a vplujte do světoznámé Halong Bay. A Bangkok? Royal Palace a Wat Arun jsou samozřejmostí. Bylo toho málo? Tak si nechte poslat věci z Evropy sem.

Detail

Austrálie přes USA nebo Velkou čínskou zeď

15+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 65 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Austrálie je na druhém konci světa. Cesta tam tak vybízí k rozhlédnutí se na přestupu i někde jinde. Letět přes Bangkok nebo Dubaj, to už tu bylo. Co zkusit letět k protinožcům se zastávkou v Los Angeles a prohlédnout si filmová studia v Hollywoodu nebo Santa Barbaru na pacifickém pobřeží. Nebo se vydejte opačným směrem na východ a zastavte se v Zakázaném městě v Pekingu a projděte se po Velké čínské zdi. 

Detail

Středomořský island hopping

15+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 38 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Island hopping je pojem, který se používá spíš ve spojitosti s Havají nebo Thajskem. Co ale takhle přistoupit ke Středomoří. Začněte na španělské Mallorce a projděte se kouzelným Port de Soller, sjeďte dechberoucí silnicí do Sa Calobra a obdivujte jachty v přístavu Palma de Mallorca. Na italské Sicílie prozkoumejte okolí Palerma a vyšlápněte na vrchol Etny. Nebo si pronajměte auto a objeťte svým tempem celý ostrov. Pak přeskočte Kypr a ztraťte se v malebných vesničkách v okolí Larnacy, historickém centru Nicosie a archeologickém parku V Paphosu.

Detail

Malajsie & Angkor Wat

14+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 35 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 1 800 Kč/os.

Na cestě uvidíte jedno z nejhezčích asijských velkoměst, Kuala Lumpur s jeho ikonickou dominantou Petronas Towers. V Cameron Highlands si užijete procházky po nádherných čajových plantážích. V Kambodži navštívíte nejrozlehlejší náboženskou stavbu na světě, úžasný Angkor Wat. A na závěr cesty Vás čeká zasloužený relax na ostrově Langkawi, kde naleznete nádherné písečné pláže a vychutnáte si vynikající gastronomii.

Detail

Nahoru