• Argentina

    15+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.*

    Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

    Objednat

V Argentině najdete všechno. Přírodní a jiné krásy, které Vám může tento stát nabídnout jsou ohromné nejenom svým počtem ale také svou rozličností. Kde jinde můžete v rámci jedné země navštívit hory, které se táhnou od suché oblasti Jujuy až po panenskou Ohňovou Zemi, ledovce, proslulé vinice, solné pláně, ohromující vodopády a metropoli plnou historie.

Vstupní branou do Argentiny je Buenos Aires. Historie Argentiny je neodmyslitelně spjatá s historií tohoto města. kde uvidíte všechny důležité monumenty a stavby včetně proslulého hřbitova Recoletta, kde je mimo jiných významých argentinských osobností pohřbena i Evita Perón.

Poté odletíte na jih do El Calafate v oblasti Patagonie a vydáte se do oblasti Fitzroy Range u Lago Viedma, které je plné turistických tras neporušenou přírodou s krásnými scenériemu místních hor. Poté odjedete do oblast západního Lago Argentino známého pro své ledovce v čele s Perito Moreno, které budete moci obdivovat z vyhlídek nebo paluby lodi..

Poté, co vystoupíte z letadla nebo autobusu v severovýchodní provincii Jujuy, Vás bude čekat prohlídka krásného koloniálního města Salta. Pronajmete si auto a vydáte se po panamerické dálnice směrem na do oblasti Purmamarca a vystoupáte s ním nad oblaka na cestě na Salinas Grande, které leží v nadmořské výšce 3 450 metrů nad mořem.

Už jste toho viděli mnoho, nicméně je třeba přeletět ještě jednu značnou vzdálenost na severovýchod Argentiny, kde leží jedny z největších a nejkrásnějších vodopádů světa. Iguazu Falls na hranicích ležící na stejnojmenném veletoku na hranicích s Brazílií. se Vám vryjí do paměti svou silou, všudypřítomnou vlhkostí a roztomile drzými nosály.

Buenos Aires (2 dny) -> Fitzroy Range (3 dny) -> ledovce a Lago Argentino (2 dny) -> přesun do Salta (1 den) -> Jujuy region (4 dny) -> přesun Puerto Iguassu (1 den) -> vodopády Iguazu (2 dny)

* Očekávaná cena za cestu zahrnuje všechny náklady vyjma stravy (nicméně snídaně bývá v ceně ubytování).

Nahoru