• Středomořský island hopping

    15+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 38 000 Kč/os.*

    Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

    Objednat

Poznejte jedny z nejkrásnějších ostrovů ve Středozemí. Španělská Mallorca, italská Sicílie a Malta jsou skvělým mixem středomořských kultur, kde si budete moci užít slunce a skvělé pláže, ale i hory a klid vesniček daleko od frekventovaných míst.

Na Mallorce začnete svou cestu v Palma de Mallorca, kde navštívíte překrásnou katedrálu a uvidíte obrovské jachty v místním přístavu.  Pak se vydáte objevit hornatý sever ostrova v oblasti měst Solleru a Port de Solleru, kde si budete moci na jaře utrhnout čerstvý pomeranč přímo ze stromu. Sjedete klikatou silnicí nabízející úchvatné výhledy do zálivu Sa Calobra. Neméně klikatou silnicí dojedete také na mys Formentor, kde několik set metrů vysoká skaliska padají přímo do moře. Fotogenická městečka Valdemossa a Deá budou již jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Přeletíte na Sicílii a ocitnete se uprostřed historického centra Palerma se všemi jeho kostely a paláci. Na cestě do sousedního Trapani se zastavíte v přírodní rezervaci Zingaro a zažijete dech beroucí výhled z hradu Erice na místní pobřeží. Další den se vydáte do údolí antických chrámů v Agrigentu a den zakončíte u Scala dei Turchi, vápencových útesech obklopených písečnou pláží a azurovým mořem. Další den se vydáte do kráteru Etny, jedné z nejaktivnějších sopek v Evropě a celou cestu po Sicílii zakončíte blouděním v historických uličkách Katánie.

Nakonec si odskočíte na Maltu, jejíž objevování pro Vás začne v jejím hlavním městě Valetta a procházkou krásným přístavem v sousedící Vittoriose. Navštívíte také malebný Marsaxlokk a užijete si neopakovatelné výhledy na moře v národní rezervaci Dingli Cliffs. Po cestě na sousední ostrov Ghawdex minete filmovou vesničku Popeye Village. Na Ghawdex samotný přejedete trajektem, kde si užijete další kus divokého pobřeží v okolí bývalého Azurového okna nebo výhled na celý ostrov z opevnění citadely nacházející se uprostřed ostrova.

Mallorca  - Palma de Mallorca, Soller a okolí, Sa Calobra,  mys Formentor, Valdemossa & Dea, pláže (6 den) -> Sicílie – Palermo, Zingaro NP, TRapani, Agrigento, Scala dei Turchi (5 dnů) -> Malta a Ghawdex (4 dny)

* Očekávaná cena za cestu zahrnuje všechny náklady vyjma stravy (nicméně snídaně bývá v ceně ubytování).

Nahoru