• Chile, Bolívie, Peru

    16+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 49 000 Kč/os.*

    Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

    Objednat

Procestovat Jižní Ameriku od Santiaga de Chile až po Limu je jako projet tři různé světy. Poznáte metropoli nejvyspělejšího státu Jižní Ameriky stejně jako vysoko položené vesničky v Andách daleko od jakékoliv civilizace. Tato cesta je nabitá přírodními i kulturními protiklady.

Poznáte Santiago de Chile, centrum nejvyspělejšího jihoamerického státu, kde najdete krásné historické centrum, skvělá muzea, bezpočet kaváren a vyhlídek na město z okolních kopců. Následně se vydáte na sever do oblasti vyprahlé pouště v oblasti San Pedro de Atacama, kde se na kole projedete měsíční krajinou v blízkém Valle de Luna.

Několika denní túra ze San Pedro de Atacama do bolivijského Uyuni vás zavede do vysoko položených náhorních plošin And s jejich krásnými barevnými jezery a výhledy na okolní aktivní sopky. Zažijete východ Slunce na největších solných pláních světa Salar de Uyuni. Hřbitov zrezlých historických vlaků u města Uyuni samotného je už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Po nočním přejezdu do La Paz se ocitnete v neméně zajímavém městě. Přívětiví lidé, obrovské porce dobrého jídla a jedinečná atmosféra Vám pomůže vyrovnat se s topografií tohoto jedinečného města ležícího v horském kaňonu ve výšce 3 400 až 4 500 metrů nad mořem.

Nyní je na čase vydat se do Peru. Jízda autobusem do Arequipy, která obsahuje převoz přes jezero Titicaca se skvělými službami první třídy je zážitkem sama o sobě. Bílé město Arequipa ležící přímo pod majestátným vulkánem Misti bude výchozím bodem také pro poznání Colca kaňonu, který se svou hloubkou 3 270 metrů patří k nejhlubším na světě.

Další noční jízdou autobusem, která vám vzhledem k možnosti opět cestovat první třídou velmi rychle uteče, přijedete do Cuzco. Právě jste v oblasti bezpočtu bývalých indiánský center, z nichž navštívíte Ollaytaytambo a proslulé Machu Picchu, kam přijedete mezi prvními ráno a bude záležet jen na Vás, jestli budete chtít zůstat třeba celý den až do západu Slunce. Svoji cestu pak zakončíte prohlídkou historického centra Limy.

Santiago de Chile (2 dny) -> Valparaíso (1 den) -> San Pedro de Atacama a Valle de Luna (2 dny) -> Uyuni túra (3 dny) -> La Paz (2 dny) -> Arequipa a Colca Canyon (2 dny) -> Cuzco & Machu Picchu (3 dny) -> Lima (1 den)

* Očekávaná cena za cestu zahrnuje všechny náklady vyjma stravy (nicméně snídaně bývá v ceně ubytování).

Nahoru