• Mexiko

    16+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.*

    Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

    Objednat

Cesta po Mexiku obsahuje vše – dech beroucí pozůstatky mayských a aztéckých měst, hory, vodopády, barevná koloniální města a jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Kromě toho si užijete autentickou mexickou kuchyni a opravdovou tequilu.

Vaši cestu zahájíte v hlavním městě, Mexico City, které je druhým největším městem světa. Zde budete mít celý den na aklimatizaci a prohlídku centra města, kde na Plaza de la Constitucion naleznete Zocalo, největší barokní katedrálu na světě hned vedle zbytků aztéckého města Tenochtitlán. V dalších dnech Vás čeká výlet do nedalekého aztécké metropole Teotihuacánu a Taxca, které patří k nejkrásnějším mexickým městům, kde si vychutnáte jeho koloniální atmosféru.

Následně se přesunete do státu Oaxaca. Kromě prohlídky města samotného Vás čeká návštěva bývalé metropole Monte Albán kmene Zapotéků, kde najdete přístupné hrobky panovníků i zachovalé hřiště na míčovou hru pelota. Další den podniknete výlet na zkamenělé vodopády Hierve el Agua a navštívítem místo, kde se vyrábí mezcal.

V oblasti Chiapasu, bude Vaší základnou indiánské město plné barev San Cristobal de las Casas. Lodí se vydáte do kaňonu Sumidero, který je přírodní ikonou Chiapasu. Poté se vydáte do Palenque, starého indiánského centra ukrytého v jungli. Během cesty navštívíte krásné vodní kaskády Aqua Azul a vodopády Misol Ha.

Nakonec bude čas přesunout se na jedny z nejkrásnějších pláží na světě v Tulumu. Sněhově bílý písek, křišťálově čistá azurová voda, palmy a mayské památky přímo u pláže, vytváří neopakovatelnou kombinaci. Šest dní, které Vás zde čekají, proložíte výletem do dalších dvou významných mayských měst Chichen Itza a Uxmal. Pokud budete chtít vyměnit slanou vodu za sladkou místních hlubokých jeskyň zvaných cenotes, je to jen na Vás.

Mexico City (3 dny) -> Oaxaca & Monte Albán (3 dny) -> San Cristobal de las Casas (2 dny) -> Palenque (2 dny) -> Tulum (6 dni)

* Očekávaná cena za cestu zahrnuje všechny náklady vyjma stravy (nicméně snídaně bývá v ceně ubytování).

Nahoru