• Indonésie

    18+2 dny  Očekávaná cena cesty: 35 000 Kč/os.*

    Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

    Objednat

Země tisíce ostrovů a mnoha kultur je jedna z nejrozmanitějších, které můžete navštívit. Najdete tu krásné chrámy, majestátné vulkány, exotickou přírodu, skvělé jídlo a usměvavé lidi. Co více si přát?

Poznáte historické části města Yogyakarta, které je v současnosti centrem jediného sultanátu v Indonésii. Prozkoumáte hinduistický chrámový komplex Prambanan z 9. století. Stejně tak objevíte krásu budhistického chrámu Borobudur ze stejného století, který byl znovu objeven až v roce 1814.

Cesta vlakem do Surabayi s výhledy na jávské vulkány bude jako taková zážitkem. Zbytek dne strávíte přesunem do vesnice Cemoro Lawang na úpátí kráteru Mount Bromo. Následující den bude potřeba si přivstat a být za úsvitu v kráteru Mount Bromo, jehož objevováním strávíte celý den. Následuje přesun zpět do Surabayi a přelet na Bali.

V Ubudu navštívíte historické centrum a absolvujete jednoduchý trek rýžovými poli v blízkém okolí města. Následuje opičí les a návštěva rýžových teras, které si budete moci projít křížem krážem. Návštěvu zakončíte projížďkou na skútru v okolí a přesunete se zpět do Denpasaru k odletu na Lombok.

Lombok je ostrov s nespočtem krásných písečných pláží, mezi kterými se můžete přesouvat na vypůjčeném skútru. Navazujete přeletem na ostrov Východní Nusa Tengarra. Celou cestu zakončíte túrou do národních parků na ostrovech Rinca a Komodo.

Yogyakarta (1 den) -> Prambanan (1 den) -> Borobudur (1 den) -> přesun do Mount Bromo (1 den) -> Mount Bromo (1 den) -> přesun do Ubudu (1 den) -> Ubud (3 dny) -> Lombok (5 dnů) -> ostrovy Rinca a Komodo (2 dny).

* Očekávaná cena za cestu zahrnuje všechny náklady vyjma stravy (nicméně snídaně bývá v ceně ubytování).

Nahoru