• Poznávací cestovní plány

    Plánujete někam vyrazit, ale váháte, kam by to mělo být? Jako inspiraci jsme pro Vás připravili cestovní plány do zemí, ve kterých se rozhodně nebudete nudit a kde si užijete jak přírodu, tak místní kulturu. Kupte si jeden z připravených cestovních plánů a začněte své příští dobrodružství klidně příští týden.

Thajsko

14+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 28 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 1 900 Kč/os.

Užijte si pulzující Bangkok s jeho historickým centrem, skvělou gastronomií a trhy. Vydejte se poté do měst Ayuthaya a Sukothai plných historických chrámů a užijte si nádhernými horami obklopený Chiang Mai s jeho skvělým nedělním trhem. Následně odleťte na jih a užijte si vybrané, stále méně frekventované, pláže a relaxujte zde s koktejlem z čerstvého ovoce v ruce.

Detail

Indonésie

18+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 35 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Hodně lidí zná Jakartu, ale málokdo zná Yogyakartu, kterou obklopuje několik vulkánů. Místním vlakem odjeďte do Surabayi a užívejte si nezapomenutné výhledy a atmosféru. Navštivte neopakovatelné Mount Bromo. Užijte si až mysticky uklidňující atmosféru Ubudu na Bali. Na závěr bude na čase odpočinout si na pláži na Lomboku nebo Nusa Tengarra.

Detail

Myanmar

11+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 30 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 1 900 Kč/os.

Chcete zažít jihovýchodní Asii o několik desetiletí zpět, která v Thajsku, Malajsii a Indonésii již neexistuje? Projděte si Yangon, popovídejte si s budhistickým mnichem a buďte součástí mystické atmosféry během večerních modliteb ve Schwedagon pagodě. Zažijte Bagan, oblast tisíců chrámů, kde můžete nerušeně v ústraní čekat na západ Slunce. Projeďte se lodí po Iravádí a zažijte pohodu v severním městě Mandalay.

Detail

Filipíny

14+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 35 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Vyšlápněte si do kráteru Mount Pinatubo a procestujte severní Luzon s jeho úchvatnými rýžovými terasami v Banaue a Batadu. Odleťte pak na Palawan a kochejte se jeho nádhernými plážemi a ostrovy v jeho okolí. Chcete vidět nejdelší podzemní řeku na světě, není problém. Bohol a jeho Chocolate Hills do tohoto mixu přidají další rozměr. A pláže na ostově Boracay… prodlužte si dovolenou ještě o pár dnů a nebudete litovat. 

Detail

Austrálie

18+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 68 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Je třeba tuto zemi představovat? Pokud nepojedete na měsíc, těžko ji můžete procestovat najednou. Ale s trochou plánování dokážete během dvou až tři týdnů navštívit Sydney a eukalyptem provoněné Modré hory. Pokračujte pak do Melbourne a prožeňte vypůjčený vůz po Great Ocean Road. Odleťte do Tasmánie a dotkněte tamní nedotčené přírody a skvělé gastronomie. Pokud čas a rozpočet povolí pokračujte pak do Cairns a zažijte nezapomenutelnou noc na lodi na Velkém bariérovém útesu.

Detail

Argentina

15+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Argentinu si zamilujete. Levné peso a rozvoj letecké doprav navíc znamená, že teď je ten pravý čas jet. Projděte si centrum Buenos Aires se světoznámým hřbitovem Recoleta. Vydejte se do El Calafate a obdivujte masiv Fitzroy Range a neopakovatelný ledovec Perito Moreno. Pokračujte do oblasti Jujuy a navštivte krásnou Saltu, Purmamarcu a vyjeďte nad oblaka na cestě do Salinas Grandes. Obdivujte sílu Iguazu Falls z třesoucího se člunu.  A pak přijeďte ještě jednou, protože tohle není zdaleka vše.

Detail

Mexiko

16+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Barvy, monumentální historické stavby, dobré jídlo a opravdová tequilla. Hlavním městem Mexico City se jeho historickým centrem, městy v okolí a jedinečným muzeem antropologie to teprve začíná. Oaxaca a Monte Albán vás přesvědčí, že jste cíl cesty vybrali správně. Chiapas s kaňonem Sumidero a ruinami Palenque vás dostanou do kolen. Ve chvíli kdy přes Uxmal a Chichen Itzá, dorazíte do Tulumu, budete už jen žasnout nad barevností této země.

Detail

Kuba

14+2 dnů  Očekávaná cena cesty: 39 000 Kč/os.
Cena cestovního plánu od: 2 300 Kč/os.

Proč právě sem? Budete se procházet oprýskanou ale krásnou Havanou a přemýšlet, jaké to bude, až z ní bude opravená největší koloniální metropole světa. Budete se procházet krásným Vinalesem, kde si utrhnete mango ze stromu a seberete ananas ze země. Pojedete Zátokou sviní, kde bude vaši cestu lemovat historie a azurové moře. Budete se procházet centrem Trinidadu, zatímco místní budou vysedávat na zápraží a povídat si mezi sebou. Až dorazíte na Cayo Coco, bude přemýšlet, jestli je v ráji lépe. A až přiletíte domů, teprve potom zjistíte, jak silné emoce to vše ve vás zanechalo.

Detail

Nahoru